Yapılan bir çok araştırmada temas ve dokunmanın hayati önem taşıdığı kanıtlanmıştır. Dokunma duyusu anne karnında ilk gelişen ve insanı en son terk eden duyudur. Bedenimizi koruyan derimiz aynı zamanda vücudumuzun en geniş organıdır. Bebek masajı bebeklerle kurulan sözsüz iletişim yöntemidir. Bu iletişim hayatın başında sevgi ve şefkate dayalı kurulursa bu bebeğinizin sevgi ve şefkatle dolu bir insan olmasını sağlar. Bebeklik döneminde beyin öğrenmeye çok açıktır.  Bu dönemde bebek sevgi ve şefkati öğrenmekle kalmaz aynı zamanda şefkatli dokunmayı da öğrenir.

    Bebek masajı eğitiminde sadece tüm vücut masajı öğrenmekle kalmaz aynı zamanda bebeğinizle sözsüz iletişiminiz kurma yöntemlerini de öğrenmiş olursunuz. Pratik olarak masaj öğretilmesinin yanında dokunma, bebek ağlaması, bebek refleksleri, bağlanma, masajın faydaları, gaz sancılarında müdahale vs öğretilmektedir.

Bebek masajı eğitiminin faydaları;

  • Ebeveyn ve bebek arasında hayat boyu devam edecek güçlü bir bağın oluşmasına katkı sağlar.
  • Sindirim, dolaşım, boşaltım, sinir, hareket ve solunum sisteminin gelişmesini sağlar.
  • Beyin gelişimine katkı sağlar
  • Stresi azaltır, rahatlamayı sağlar
  • Kolik / gaz sancısını azaltır veya bitmesine katkı sağlar
  • Bebeğinizin stres anında kendi kendini rahatlatmasına katkı sağlar

NOT:  Doğumdan 3 ay sonra anne, baba ve bebekler katılabilmektedir. Katılım için bebeğinizin 3 aydan büyük ve 1 yaşından küçük olması gerekmektedir. Eğitim kliniğimizde verilmektedir. Eğitim süreci 5 haftadır. Eğitimin bir haftasında babalar günü yapılmaktadır ( babalar ve bebeklerin baş başa olması sağlanmakta ve babanın bebeği ile iletişimi desteklenmektedir). Eğitimde her anne veya baba kendi bebeğine masaj yapmaktadır( içsel bağlanmanın sizin ve bebeğinizin arasında olması için). Eğitimde anne ve baba birlikte masaj yapmamaktadır; ya anne bebeğine dokunacaktır ya da baba. Eğitim ortalama 45 dk sürmektedir. Detaylı bilgi için 02163026161nolu numaradan ebe Rabia Yüksel ile iletişime geçebilirsiniz.